Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX384C3V9-E3-18
BZX384C3V9-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384C3V9-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZX384C3V9-E3-18.pdf
Availability of BZX384C3V9-E3-18
QUANTITY
BZX384C3V9-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384C3V9-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZX384C3V9-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384C3V9-E3-18
Related LinksBZX384C3, BZX384C3V9-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX384C3V9-E3-18 Details Description
Related parts for BZX384C3V9-E3-18
IC CTRLR PWR SW ZERO VOLT 8DIP datasheet.pdf
RES 900 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLSTC BLACK 6.62"L X 4.68"W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1506 datasheet.pdf
CCS 50MM BCK LITE EDG LIT BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG 500' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP MICA 5600PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf