NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX79-C33,133
BZX79-C33,133 picture photo
Mfg. Part Number
BZX79-C33,133
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 400MW ALF2
Datasheet Download
BZX79-C33,133.pdf
Availability of BZX79-C33,133
QUANTITY
BZX79-C33,133 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX79-C33,133
Internal Part NumberEIS-BZX79-C33,133
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherSOD27,66,68,80 Package 29/Jul/2013
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max400mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AH, DO-35, Axial
Supplier Device PackageALF2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX79-C33,133
BZX79-C33,133 Details Description
Related parts for BZX79-C33,133
DIE SET 12-10 AWG UNI-MATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 5POS STR BLACK datasheet.pdf
IC RF TXRX SINGLE CHIP 48-LQFP datasheet.pdf
SYS III APPL SPARE PART KIT datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN FORK LOCK INSUL #6 50PC datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 352CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf