Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX84B22-HE3-18
BZX84B22-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84B22-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84B22-HE3-18.pdf
Availability of BZX84B22-HE3-18
QUANTITY
BZX84B22-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84B22-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZX84B22-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 15.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84B22-HE3-18
Related LinksBZX84B2, BZX84B22-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX84B22-HE3-18 Details Description
Related parts for BZX84B22-HE3-18
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MONO W/VREF 28-DIP datasheet.pdf
CONN D-SUB RECEPT HD 104POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 83MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf