Diodes Incorporated BZX84B3V3-7-F
BZX84B3V3-7-F picture photo
Mfg. Part Number
BZX84B3V3-7-F
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Datasheet Download
BZX84B3V3-7-F.pdf
Availability of BZX84B3V3-7-F
QUANTITY
BZX84B3V3-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84B3V3-7-F
Internal Part NumberEIS-BZX84B3V3-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingDigi-Reel®
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84B3V3-7-F
Related LinksBZX84B, BZX84B3V3-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZX84B3V3-7-F Details Description
Related parts for BZX84B3V3-7-F
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 50PPM datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR 7MX5R PF datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 8.000000MHZ SMD datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf