Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX84C13-E3-08
BZX84C13-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C13-E3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84C13-E3-08.pdf
Availability of BZX84C13-E3-08
QUANTITY
BZX84C13-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C13-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZX84C13-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C13-E3-08
Related LinksBZX84C1, BZX84C13-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX84C13-E3-08 Details Description
Related parts for BZX84C13-E3-08
LED 3MM 5V RT ANG YELLOW PC MNT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.52"L X 1.77"W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
INSERTION SEATING TOOL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3.7MM SOLDER datasheet.pdf
IE-MINIMC/TELCO-LFPT MODULE, TP- datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS TIN datasheet.pdf
FOAM/POLY LABEL 2" X 1" datasheet.pdf
48 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf