Diodes Incorporated BZX84C15W-7-F
BZX84C15W-7-F picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C15W-7-F
Brief Description
DIODE ZENER 15V 200MW SOT323
Datasheet Download
BZX84C15W-7-F.pdf
Availability of BZX84C15W-7-F
QUANTITY
BZX84C15W-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C15W-7-F
Internal Part NumberEIS-BZX84C15W-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 10.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C15W-7-F
Related LinksBZX84C, BZX84C15W-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZX84C15W-7-F Details Description
Related parts for BZX84C15W-7-F
OSC XO 48.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
CONN AUTO LAN PLUG 4POS SLDR datasheet.pdf