Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX84C3V9-E3-18
BZX84C3V9-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C3V9-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84C3V9-E3-18.pdf
Availability of BZX84C3V9-E3-18
QUANTITY
BZX84C3V9-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C3V9-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZX84C3V9-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C3V9-E3-18
Related LinksBZX84C3, BZX84C3V9-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX84C3V9-E3-18 Details Description
Related parts for BZX84C3V9-E3-18
MARKER PLATE STEEL 4HL 3.5"X.8" datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 0/21 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf