Micro Commercial Components (MCC) BZX84C3V9-TP
BZX84C3V9-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C3V9-TP
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23
Datasheet Download
BZX84C3V9-TP.pdf
Availability of BZX84C3V9-TP
QUANTITY
BZX84C3V9-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C3V9-TP
Internal Part NumberEIS-BZX84C3V9-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max350mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C3V9-TP
Related LinksBZX84C, BZX84C3V9-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZX84C3V9-TP Details Description
Related parts for BZX84C3V9-TP
CONV DC/DC 48V 25A 2.5VOUT 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG FRIC LOCK datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 7.77 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC CAR RAD RX AM/FM RDS 32QFN datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2MM datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf