Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX84C4V3-HE3-18
BZX84C4V3-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C4V3-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84C4V3-HE3-18.pdf
Availability of BZX84C4V3-HE3-18
QUANTITY
BZX84C4V3-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C4V3-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZX84C4V3-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C4V3-HE3-18
Related LinksBZX84C4V, BZX84C4V3-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX84C4V3-HE3-18 Details Description
Related parts for BZX84C4V3-HE3-18
LED LT BAR HI EFF GREEN 2LED SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
CONN PIN 26-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM TIN PLT BRAID datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1K OHM 3/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA NATURAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf