ON Semiconductor BZX84C4V7ET3
BZX84C4V7ET3 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C4V7ET3
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84C4V7ET3.pdf
Availability of BZX84C4V7ET3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BZX84C4V7ET3 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C4V7ET3
Internal Part NumberEIS-BZX84C4V7ET3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±6%
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C4V7ET3
Related LinksBZX84C, BZX84C4V7ET3 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
BZX84C4V7ET3 Details Description
Related parts for BZX84C4V7ET3
CABLE MCX-RA/MCX-RA 36" RG-178 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 110PS .050" SLD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
OSC VCXO 212.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
STK600 SOCKET/ADAPTER 64TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
60842A108 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf