Epson C-002RX 32.7680K-A
C-002RX 32.7680K-A picture photo
Mfg. Part Number
C-002RX 32.7680K-A
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-002RX 32.7680K-A.pdf
Availability of C-002RX 32.7680K-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C-002RX 32.7680K-A Order Process
Ship out your order
Specifications of C-002RX 32.7680K-A
Internal Part NumberEIS-C-002RX 32.7680K-A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-002RX
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-002RX 32.7680K-A
Related LinksC-002RX 3, C-002RX 32.7680K-A Datasheet, Epson Distributor
C-002RX 32.7680K-A Details Description
Related parts for C-002RX 32.7680K-A
FUSE HLDR CART 250V 30A PNL MNT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2.5A 12V T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf