Epson C-004R 32.7680K-A
C-004R 32.7680K-A picture photo
Mfg. Part Number
C-004R 32.7680K-A
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 55 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-004R 32.7680K-A.pdf
Availability of C-004R 32.7680K-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C-004R 32.7680K-A Order Process
Ship out your order
Specifications of C-004R 32.7680K-A
Internal Part NumberEIS-C-004R 32.7680K-A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-004R
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)55 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.059" Dia x 0.197" L (1.50mm x 5.00mm)
Height0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-004R 32.7680K-A
Related LinksC-004R 3, C-004R 32.7680K-A Datasheet, Epson Distributor
C-004R 32.7680K-A Details Description
Related parts for C-004R 32.7680K-A
MOSFET N-CH 650V 11A TO-220AB datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 39K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 151VC SMAJ datasheet.pdf
ARBSTUDIO EURO POWER CORD datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf