Epson C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
C-005R 32.7680K-AC:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 37 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-005R 32.7680K-AC:PBFREE.pdf
Availability of C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
QUANTITY
C-005R 32.7680K-AC:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
Internal Part NumberEIS-C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-005R
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)37 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.047" Dia x 0.181" L (1.20mm x 4.60mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
Related LinksC-005R 32.76, C-005R 32.7680K-AC:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
C-005R 32.7680K-AC:PBFREE Details Description
Related parts for C-005R 32.7680K-AC:PBFREE
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET HS PWR SW 5A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
IC 4.375V HI ACT 10% TO-92 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 6A TO252 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf