Epson C-2 30.7600K-P:PBFREE
C-2 30.7600K-P:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
C-2 30.7600K-P:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.7600kHz 100ppm 11pF 55 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-2 30.7600K-P:PBFREE.pdf
Availability of C-2 30.7600K-P:PBFREE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C-2 30.7600K-P:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of C-2 30.7600K-P:PBFREE
Internal Part NumberEIS-C-2 30.7600K-P:PBFREE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-2
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency30.76kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance11pF
ESR (Equivalent Series Resistance)55 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-2 30.7600K-P:PBFREE
Related LinksC-2 30.760, C-2 30.7600K-P:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
C-2 30.7600K-P:PBFREE Details Description
Related parts for C-2 30.7600K-P:PBFREE
FUSE HLDR CART 400V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 8.35K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4905 VHB 1" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
ANT PNL SECTOR H 12DBI 12" N FEM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/07/90LF 1.5 BK datasheet.pdf
POT 7.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
TX RF W/ENCODER 433MHZ datasheet.pdf