TE Connectivity Raychem Cable Protection C-508095-5-9
C-508095-5-9 picture photo
Mfg. Part Number
C-508095-5-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
VINYL CLOTH LABELS
Datasheet Download
C-508095-5-9.pdf
Availability of C-508095-5-9
QUANTITY
C-508095-5-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of C-508095-5-9
Internal Part NumberEIS-C-508095-5-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesC
Packaging5000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size2.00" x 0.375" (50.8mm x 9.5mm)
MaterialVinyl Cloth
ColorWhite
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-508095-5-9
Related LinksC-5080, C-508095-5-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
C-508095-5-9 Details Description
Related parts for C-508095-5-9
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
FILTER IEC CONNECTOR 115/250VAC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
POE GIGA MINIMC TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf