TDK Corporation C0402X7R1A681K020BC
C0402X7R1A681K020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X7R1A681K020BC
Brief Description
CAP CER 680PF 10V X7R 01005
Datasheet Download
C0402X7R1A681K020BC.pdf
Availability of C0402X7R1A681K020BC
QUANTITY
C0402X7R1A681K020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X7R1A681K020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X7R1A681K020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X7R1A681K020BC
Related LinksC0402X7R1, C0402X7R1A681K020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X7R1A681K020BC Details Description
Related parts for C0402X7R1A681K020BC
CONN EDGECARD 80POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 44PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 10A 125V datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM FLUSH YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf