TDK Corporation C0603C0G1E100D030BG
C0603C0G1E100D030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E100D030BG
Brief Description
CAP CER 10PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E100D030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E100D030BG
QUANTITY
C0603C0G1E100D030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E100D030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E100D030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E100D030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E100D030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E100D030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E100D030BG
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK64H/AE64M/X datasheet.pdf
TAPE POLY .38"X25' BLACK/WHITE datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.2V SC-82AB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BATT PACK 9.6V 2AH NIMH datasheet.pdf