Maxim Integrated MAX6385XS32D4-T
MAX6385XS32D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS32D4-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS32D4-T.pdf
Availability of MAX6385XS32D4-T
QUANTITY
MAX6385XS32D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS32D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS32D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold3.2V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS32D4-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS32D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS32D4-T Details Description
Related parts for MAX6385XS32D4-T
JUMPER-H1503TR/A2015S/H1501TR10" datasheet.pdf
CON PWR JCK 1.65X5.15MM KNKD PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 845 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN CRIMP datasheet.pdf
MFS-11P11C10, 24VDC, 1NC+1NO, 10 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf