TDK Corporation C0603C0G1E1R9C030BF
C0603C0G1E1R9C030BF picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E1R9C030BF
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E1R9C030BF.pdf
Availability of C0603C0G1E1R9C030BF
QUANTITY
C0603C0G1E1R9C030BF Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E1R9C030BF
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E1R9C030BF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E1R9C030BF
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E1R9C030BF Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E1R9C030BF Details Description
Related parts for C0603C0G1E1R9C030BF
IC OTP 1MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
LED AMBER DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
IC CLK BUFF/DIVIDER/MUX 32VFQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW SOD80 datasheet.pdf