TDK Corporation C0603C0G1E2R9B030BG
C0603C0G1E2R9B030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E2R9B030BG
Brief Description
CAP CER 2.9PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E2R9B030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E2R9B030BG
QUANTITY
C0603C0G1E2R9B030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E2R9B030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E2R9B030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E2R9B030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E2R9B030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E2R9B030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E2R9B030BG
JUMPER-H1503TR/A3048B/H1503TR10" datasheet.pdf
CABLE TIE STD BLK 7.4" datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ANT GPS CERAMIC U.FL datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
680UF 63V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf