TDK Corporation C0603C0G1E4R6B030BG
C0603C0G1E4R6B030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E4R6B030BG
Brief Description
CAP CER 4.6PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E4R6B030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E4R6B030BG
QUANTITY
C0603C0G1E4R6B030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E4R6B030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E4R6B030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E4R6B030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E4R6B030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E4R6B030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E4R6B030BG
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 6SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16TSSOP datasheet.pdf
IC OVP POS/NEG 28V 12-LLGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 110V datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 20A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
LED DRIVER 150W 350MA 120-277 datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 10 V datasheet.pdf