KEMET C0603C101F3GACTU
C0603C101F3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C101F3GACTU
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C101F3GACTU.pdf
Availability of C0603C101F3GACTU
QUANTITY
C0603C101F3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C101F3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C101F3GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C101F3GACTU
Related LinksC0603C10, C0603C101F3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C101F3GACTU Details Description
Related parts for C0603C101F3GACTU
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 CLEAR 100' datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 2400K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf