KEMET C0603C122M5RACTU
C0603C122M5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C122M5RACTU
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C122M5RACTU.pdf
Availability of C0603C122M5RACTU
QUANTITY
C0603C122M5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C122M5RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C122M5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C122M5RACTU
Related LinksC0603C12, C0603C122M5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C122M5RACTU Details Description
Related parts for C0603C122M5RACTU
IC 4.62V W/PB 5% TO92-3 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
HOLDER COIN CELL ML414 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 10.9VC SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf