KEMET C0603C150M5GACTU
C0603C150M5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C150M5GACTU
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C150M5GACTU.pdf
Availability of C0603C150M5GACTU
QUANTITY
C0603C150M5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C150M5GACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C150M5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C150M5GACTU
Related LinksC0603C15, C0603C150M5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C150M5GACTU Details Description
Related parts for C0603C150M5GACTU
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
OSC XO 35.328MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Crystal 9.84375MHz 20ppm 8pF 500 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf