KEMET C0603C223J3RACTU
C0603C223J3RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C223J3RACTU
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C223J3RACTU.pdf
Availability of C0603C223J3RACTU
QUANTITY
C0603C223J3RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C223J3RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C223J3RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C223J3RACTU
Related LinksC0603C22, C0603C223J3RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C223J3RACTU Details Description
Related parts for C0603C223J3RACTU
RES SMD 31.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SW ROLL SPDT 10A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
IC QUAD 8-BIT SERIAL D/A 16-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf