KEMET C0603C331M1RACTU
C0603C331M1RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C331M1RACTU
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C331M1RACTU.pdf
Availability of C0603C331M1RACTU
QUANTITY
C0603C331M1RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C331M1RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C331M1RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C331M1RACTU
Related LinksC0603C33, C0603C331M1RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C331M1RACTU Details Description
Related parts for C0603C331M1RACTU
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 299VWM 482VC DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 800MHZ FBGA datasheet.pdf