KEMET C0603C680K5GACTU
C0603C680K5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C680K5GACTU
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C680K5GACTU.pdf
Availability of C0603C680K5GACTU
QUANTITY
C0603C680K5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C680K5GACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C680K5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C680K5GACTU
Related LinksC0603C68, C0603C680K5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C680K5GACTU Details Description
Related parts for C0603C680K5GACTU
CONN SOCKET HOUSING 13POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN ADAPT TRS JACK-TWINAX JACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf