KEMET C0603C681M5RACTU
C0603C681M5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C681M5RACTU
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C681M5RACTU.pdf
Availability of C0603C681M5RACTU
QUANTITY
C0603C681M5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C681M5RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C681M5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C681M5RACTU
Related LinksC0603C68, C0603C681M5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C681M5RACTU Details Description
Related parts for C0603C681M5RACTU
IDC CABLE-AKR64A/ AE64G / APK64A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
RES SMD 3.83 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
ADAPTER DIFFUSION PLATE datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528 datasheet.pdf