KEMET C0603C682M1RACTU
C0603C682M1RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C682M1RACTU
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C682M1RACTU.pdf
Availability of C0603C682M1RACTU
QUANTITY
C0603C682M1RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C682M1RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C682M1RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C682M1RACTU
Related LinksC0603C68, C0603C682M1RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C682M1RACTU Details Description
Related parts for C0603C682M1RACTU
FLEX CABLE - AFF08G/AF08/AFF08G datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND RED 9FT datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG CORD FMAL 7PIN BLK/AU datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.312" (7.92mm) Crimp datasheet.pdf
IC ADC DUAL 170MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 18POS ORG datasheet.pdf