KEMET C0603C822K8RACTU
C0603C822K8RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C822K8RACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 10V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C822K8RACTU.pdf
Availability of C0603C822K8RACTU
QUANTITY
C0603C822K8RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C822K8RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C822K8RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C822K8RACTU
Related LinksC0603C82, C0603C822K8RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C822K8RACTU Details Description
Related parts for C0603C822K8RACTU
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
PROGRAMMER UNIVERSAL PM3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf