TDK Corporation C0603JB1E151M030BA
C0603JB1E151M030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603JB1E151M030BA
Brief Description
CAP CER 150PF 25V JB 0201
Datasheet Download
C0603JB1E151M030BA.pdf
Availability of C0603JB1E151M030BA
QUANTITY
C0603JB1E151M030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603JB1E151M030BA
Internal Part NumberEIS-C0603JB1E151M030BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603JB1E151M030BA
Related LinksC0603JB1E, C0603JB1E151M030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603JB1E151M030BA Details Description
Related parts for C0603JB1E151M030BA
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
IC MPU CIRCUIT DUAL-FIXED SC70-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
04P .062 COMM P&S PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
FRONT PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.76V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf