TDK Corporation C0603JB1E221K030BA
C0603JB1E221K030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603JB1E221K030BA
Brief Description
CAP CER 220PF 25V JB 0201
Datasheet Download
C0603JB1E221K030BA.pdf
Availability of C0603JB1E221K030BA
QUANTITY
C0603JB1E221K030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603JB1E221K030BA
Internal Part NumberEIS-C0603JB1E221K030BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603JB1E221K030BA
Related LinksC0603JB1E, C0603JB1E221K030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603JB1E221K030BA Details Description
Related parts for C0603JB1E221K030BA
RES SMD 715K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ11 datasheet.pdf
IC SS CLOCK GENERATOR 8TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 14POS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 3A 125V datasheet.pdf