TDK Corporation C0603JB1E222M030BA
C0603JB1E222M030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603JB1E222M030BA
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V JB 0201
Datasheet Download
C0603JB1E222M030BA.pdf
Availability of C0603JB1E222M030BA
QUANTITY
C0603JB1E222M030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603JB1E222M030BA
Internal Part NumberEIS-C0603JB1E222M030BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603JB1E222M030BA
Related LinksC0603JB1E, C0603JB1E222M030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603JB1E222M030BA Details Description
Related parts for C0603JB1E222M030BA
FERRITE CHIP 75 OHM 300MA 0603 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
IC XENON FLASH CHARGE 14TDFN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RELAY SSR 3.5A 24VDC 4SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf