TDK Corporation C0603X6S0G334M030BC
C0603X6S0G334M030BC picture photo
Mfg. Part Number
C0603X6S0G334M030BC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 4V X6S 0201
Datasheet Download
C0603X6S0G334M030BC.pdf
Availability of C0603X6S0G334M030BC
QUANTITY
C0603X6S0G334M030BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603X6S0G334M030BC
Internal Part NumberEIS-C0603X6S0G334M030BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603X6S0G334M030BC
Related LinksC0603X6S0, C0603X6S0G334M030BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603X6S0G334M030BC Details Description
Related parts for C0603X6S0G334M030BC
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
COVER WATERTIGHT 48X96MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 10W datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8500UF 350V SCREW datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 27 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
DIODE UFAST 600V 3A DO214AB datasheet.pdf