TDK Corporation C0603X6S1A223K030BB
C0603X6S1A223K030BB picture photo
Mfg. Part Number
C0603X6S1A223K030BB
Brief Description
CAP CER 0.022UF 10V X6S 0201
Datasheet Download
C0603X6S1A223K030BB.pdf
Availability of C0603X6S1A223K030BB
QUANTITY
C0603X6S1A223K030BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603X6S1A223K030BB
Internal Part NumberEIS-C0603X6S1A223K030BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603X6S1A223K030BB
Related LinksC0603X6S1, C0603X6S1A223K030BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603X6S1A223K030BB Details Description
Related parts for C0603X6S1A223K030BB
RES SMD 226K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC LP 10-BIT 400KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
FERRULE CRIMP DIE AM631498 datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf