TDK Corporation C0603X7R1E222K030BA
C0603X7R1E222K030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603X7R1E222K030BA
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
C0603X7R1E222K030BA.pdf
Availability of C0603X7R1E222K030BA
QUANTITY
C0603X7R1E222K030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603X7R1E222K030BA
Internal Part NumberEIS-C0603X7R1E222K030BA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603X7R1E222K030BA
Related LinksC0603X7R1, C0603X7R1E222K030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603X7R1E222K030BA Details Description
Related parts for C0603X7R1E222K030BA
THERMISTOR NTC 1.4M OHM 1% RAD datasheet.pdf
CARD EXTENDER PCMCIA 2LAYER PCB datasheet.pdf
FOOT GROUND SOLE MEDIUM 2MEG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 WW datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf