TDK Corporation C0603X7R1E331M030BA
C0603X7R1E331M030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603X7R1E331M030BA
Brief Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
C0603X7R1E331M030BA.pdf
Availability of C0603X7R1E331M030BA
QUANTITY
C0603X7R1E331M030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603X7R1E331M030BA
Internal Part NumberEIS-C0603X7R1E331M030BA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603X7R1E331M030BA
Related LinksC0603X7R1, C0603X7R1E331M030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603X7R1E331M030BA Details Description
Related parts for C0603X7R1E331M030BA
66900-14-QKE II FEMALE datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL FLUSH 4.37" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X32 P-GRADE SC/PC datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf