TDK Corporation C0603X7R1E471K030BA
C0603X7R1E471K030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603X7R1E471K030BA
Brief Description
CAP CER 470PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
C0603X7R1E471K030BA.pdf
Availability of C0603X7R1E471K030BA
QUANTITY
C0603X7R1E471K030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603X7R1E471K030BA
Internal Part NumberEIS-C0603X7R1E471K030BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603X7R1E471K030BA
Related LinksC0603X7R1, C0603X7R1E471K030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603X7R1E471K030BA Details Description
Related parts for C0603X7R1E471K030BA
RES ARRAY 2 RES 11K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 5.9UH SMD datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
22MM BLUE 12V SCREW BLOCK datasheet.pdf
LABEL ESD/STATIC WARN 0.5" BK/YL datasheet.pdf