Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ12-330-R
SDQ12-330-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ12-330-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 32.49UH SMD
Datasheet Download
SDQ12-330-R.pdf
Availability of SDQ12-330-R
QUANTITY
SDQ12-330-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ12-330-R
Internal Part NumberEIS-SDQ12-330-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series130µH
Inductance - Connected In Parallel32.49µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel439mA
Current Rating - Series220mA
Current Saturation - Parallel533mA
Current Saturation - Series267mA
DC Resistance (DCR) - Parallel1.29 Ohm
DC Resistance (DCR) - Series5.18 Ohm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ12-330-R
Related LinksSDQ12, SDQ12-330-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ12-330-R Details Description
Related parts for SDQ12-330-R
TVS DIODE 324VWM 548VC AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 20H 100MA 181 OHM CHAS datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 QUAD YLW CLEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 18.99K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf