KEMET C0805C122F3GACTU
C0805C122F3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C122F3GACTU
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C122F3GACTU.pdf
Availability of C0805C122F3GACTU
QUANTITY
C0805C122F3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C122F3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C122F3GACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C122F3GACTU
Related LinksC0805C12, C0805C122F3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C122F3GACTU Details Description
Related parts for C0805C122F3GACTU
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
750 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf