KEMET C0805C621F5GACTU
C0805C621F5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C621F5GACTU
Brief Description
CAP CER 620PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C621F5GACTU.pdf
Availability of C0805C621F5GACTU
QUANTITY
C0805C621F5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C621F5GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C621F5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C621F5GACTU
Related LinksC0805C62, C0805C621F5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C621F5GACTU Details Description
Related parts for C0805C621F5GACTU
RES SMD 909K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 6.8A 33.5 MOHM datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FLTR 15A M80 datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 230 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
11W1 M 30A PC TAIL 4-40 datasheet.pdf
LUBICATOR ASSY datasheet.pdf
9POS GREY J.SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC . 0.001UF RADIA datasheet.pdf