KEMET C0805C682J1GACTU
C0805C682J1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C682J1GACTU
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C682J1GACTU.pdf
Availability of C0805C682J1GACTU
QUANTITY
C0805C682J1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C682J1GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C682J1GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C682J1GACTU
Related LinksC0805C68, C0805C682J1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C682J1GACTU Details Description
Related parts for C0805C682J1GACTU
IC ADC 1CH 16B 3V 150KSPS 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
EJECTOR MINI LOCATOR datasheet.pdf
330UF 16V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf