KEMET C0805C822F3GACTU
C0805C822F3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C822F3GACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C822F3GACTU.pdf
Availability of C0805C822F3GACTU
QUANTITY
C0805C822F3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C822F3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C822F3GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C822F3GACTU
Related LinksC0805C82, C0805C822F3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C822F3GACTU Details Description
Related parts for C0805C822F3GACTU
IC REG LDO 3.3V/2.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
IC PMU 3CH CONV/LDO 16DSBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 20PLCC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER .5A datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf