Bel Fuse Inc. C0909A10-02P10-106
C0909A10-02P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A10-02P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#20 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C0909A10-02P10-106.pdf
Availability of C0909A10-02P10-106
QUANTITY
C0909A10-02P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A10-02P10-106
Internal Part NumberEIS-C0909A10-02P10-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A10-02P10-106
Related LinksC0909A10-, C0909A10-02P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A10-02P10-106 Details Description
Related parts for C0909A10-02P10-106
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 5A 12V datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ24 PG29 datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 64POS datasheet.pdf
CIRC-O-GIDE SNAP 0.5" 0.424 BK datasheet.pdf