Bel Fuse Inc. C0909A10-20S9-406
C0909A10-20S9-406 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A10-20S9-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C0909A10-20S9-406.pdf
Availability of C0909A10-20S9-406
QUANTITY
C0909A10-20S9-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A10-20S9-406
Internal Part NumberEIS-C0909A10-20S9-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A10-20S9-406
Related LinksC0909A10, C0909A10-20S9-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A10-20S9-406 Details Description
Related parts for C0909A10-20S9-406
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A HRP7 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf