TDK Corporation C1005C0G1H681G050BA
C1005C0G1H681G050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005C0G1H681G050BA
Brief Description
CAP CER 680PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
C1005C0G1H681G050BA.pdf
Availability of C1005C0G1H681G050BA
QUANTITY
C1005C0G1H681G050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005C0G1H681G050BA
Internal Part NumberEIS-C1005C0G1H681G050BA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005C0G1H681G050BA
Related LinksC1005C0G1, C1005C0G1H681G050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005C0G1H681G050BA Details Description
Related parts for C1005C0G1H681G050BA
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 900A DO200AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ECOFLEX PUR 18CON 18AWG UNSH datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf