TDK Corporation C1005X7R1V333K050BB
C1005X7R1V333K050BB picture photo
Mfg. Part Number
C1005X7R1V333K050BB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 35V X7R 0402
Datasheet Download
C1005X7R1V333K050BB.pdf
Availability of C1005X7R1V333K050BB
QUANTITY
C1005X7R1V333K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X7R1V333K050BB
Internal Part NumberEIS-C1005X7R1V333K050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X7R1V333K050BB
Related LinksC1005X7R1, C1005X7R1V333K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X7R1V333K050BB Details Description
Related parts for C1005X7R1V333K050BB
POT 1.0K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
IC AUDIO AMP MONO 1.2W 9UTQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 38 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 100MA 4.7 OHM SMD datasheet.pdf
F TERMINAL LOW INSERTION 30AWG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf