Anaren C1015J5003AHF
C1015J5003AHF picture photo
Mfg. Part Number
C1015J5003AHF
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
COUPLER 90DEG 1GHZ-1.5GHZ 0805
Datasheet Download
C1015J5003AHF.pdf
Availability of C1015J5003AHF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C1015J5003AHF Order Process
Ship out your order
Specifications of C1015J5003AHF
Internal Part NumberEIS-C1015J5003AHF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC1015J5003AHF Material Declaration
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
SeriesXinger®
PackagingDigi-Reel®
Coupler TypeStandard
Frequency1GHz ~ 1.5GHz
Coupling Factor3dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss0.5dB
Power - Max4W
Isolation25dB
Return Loss20dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1015J5003AHF
Related LinksC1015J, C1015J5003AHF Datasheet, Anaren Distributor
C1015J5003AHF Details Description
Related parts for C1015J5003AHF
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 47TFBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL datasheet.pdf