KEMET C1206C220M5GACTU
C1206C220M5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C220M5GACTU
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C220M5GACTU.pdf
Availability of C1206C220M5GACTU
QUANTITY
C1206C220M5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C220M5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C220M5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C220M5GACTU
Related LinksC1206C22, C1206C220M5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C220M5GACTU Details Description
Related parts for C1206C220M5GACTU
RES MO 1W 24K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/19/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
MLW ILLUM ROCKER BEZEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V TSOT26 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528 datasheet.pdf