KEMET C1206C330KDGACTU
C1206C330KDGACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C330KDGACTU
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
C1206C330KDGACTU.pdf
Availability of C1206C330KDGACTU
QUANTITY
C1206C330KDGACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C330KDGACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C330KDGACTU
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.069" (1.75mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C330KDGACTU
Related LinksC1206C33, C1206C330KDGACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C330KDGACTU Details Description
Related parts for C1206C330KDGACTU
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
SW PLNGR SPDT 15A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
RES MO 2W 4.7K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MINIDIMM,R/A,1.5V,DDR3,STD,15AU datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 5A .110 NONE datasheet.pdf
CONN MEAS PROBE FOR SWG TYP RCPT datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf